Сторінки

Подяка лісників Миргородчанам

Свою розповідь я б хотів почати з головного, для того щоб розставити всі точки над і щоб всім стало зрозуміло хто ми і для чого збирали даний матеріал… чому приховуємо свої імена та ідентифікаційні дані.
Ми не байдужі працівники лісу які віддали роки свого життя, можна сказати краще, для цього "долга", непростої лісогосподарської справи, і нам стало соромно за ті події які відбуваються в лісовому господарстві полтавщини, а ми як безпосередні учасники цього дійства, в яке нас втягли попри нашу волю боїмось і маленького шороху, бо вельможі обласні начальники встановлюють свої корупційні схеми, за якими повинен працювати кожен лісничий. Амбіції і нахабність , можна сказати дурість однієї людини руйнують столітні традиції і честь мундира лісника, який ще при цареві був господарем лісу, відбирав найкращі дерева для царського флоту Але для обласного керівництва не відома ні історія, ні лісові науки. Їх цікавлять тільки гроші, дорогі гулянки та автомобілі. Але ми не будемо керуватись емоціями, краще триматись жостких фактів підтверджених в пресі, перевірених інтнернет виданнях та з розповідей заслужених спеціалістів лісового господарства Полтавської області. Інформація збиралась і аналізувалась не один рік. Це крик душі еліти лісового господарства. Тому я як автор постараюсь передати все чітко коротко і правдиво.
Моя розповідь піде про керівника обласного управління Тараненка Юрія Миколайовича. Хотілось би почати з його рідної землі - Миргородчини, і про Мирогородський лісгосп, де він починав свою виробничу карєру. Миргородський лісгосп є збитковим і загнаним в борги перед державою, про що може засвідчити податкова або бухгалтерська звітність підприємства. Що ж стало причинлою цьому? Все через те що кращі уми, спеціалісти радянської школи, досвідчені люди покинули роботу, бо не могли дивитись на безмізку діяльність Юрія Миколайовича. Він немовби наїзник, а не керівник, вижимає всі соки з підприємства. Ці страшні рубки по декілька сот гектарів в рік, які зробили з Миргородчини пустелю. Невгодних лісівників він убирав або доводив до відчаю, і вони були змушені писати заяви за власним бажанням. Ці незрозумілі пожежі які виникали випадково, після чого занижувалась якість і ціна деревини та робилась вона здешевленою (про пожежі поговоримо далі більш детально). люди бачили розуміли це і просто тікали з такого корупційного корабля. 

Цікавим фактом, який підтверджує особу Юрія Миколайовича є те, що його внесли на сторінку ганьби Миргородчини, де ви зможете більш детально ознайомитись по слідуючій ссилці 
З дошки ганьби Миргородчини видно що Тараненко був затятим регіоналом, шанованим в кругах "Партії регіонів" бо як говорять його колеги він перший в області зробив "виробничу піраміду", принцип дії якої основувався в тому, що кожен працівник повинен був нести пропаганду партійних ідеалів, а в області мало не мало а тисячі працівників лісової галузі. Це вже налагоджена система агітаторів. Мало того директора лісгоспів примусово заставлялись і змушувались організовувати автобуси на антимайдан і фінансувалось все за власний рахунок, тобто за кошти простих лісівників. Також була чорна каса яку наповняли всі лісництва області, тобто кожний лісничий повинен був передати 10 тис грн готівкою, якщо хотів працювать. В області близько 70 лісництв. Тут не важко порахувати, скільки Юрій Миколайович мав грошей в місяць за свої темні діла.
Хорошим показником його характеру є й те, що коли партія регіонів розпалась і на її членів почалось гоніння то Тараненко самий перший перебіг в лави іншої партії, а своїх завербованих лісників показово почав карати за те, що вони були в партії регіонів, - за організацію антимайданів. Це показує його дволикість, зрадницьку натуру і хорошого актора, а не керівника.
Також хочу коротко охарактеризувати ставлення Миргоридчан до нього, про те що кожні вихідні утворюються пяні дебоші, перегони на машинах по території його мисливського господарства. Селяни ображені - в суботу неділю хоч не виходь в ліс. Також його маєток в Миргороді бояться як замку графа Дракули в Трансільванії. Такий собі - "миргородський Божок". Але ми не будемо давити на емоції, з більш детальною інформацією Ви зможете самі познайомитись на дошці ганьби Миргороду http://vkjournal.ru/doc/1395240

на фото представлені деякі авто Тараненка, які сьогодні вже оформлені на інших осіб
МЕНЕ ЦІКАВИТЬ ОДНЕ: "КУДИ ДИВЛЯТЬСЯ ОРГАНИ ВЛАДИ ТА ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ ПОВИННІ ЗАЙМАТИСЬ ЛЮСТРАЦІЄЮ ТАКИХ ПЕРСОНАЖІВ"
з іншого боку 70 лісництв дають йому близько одного мільйона гривень в місяць. Є чим ділитись з люстраторами. Це ще раз показує, що до влади пришли не ті люди, а майдан - це не революція гідності, а заміна старих олігархів на нових. Бо як це можна не помітити затятого регіонала, головного керівникак чорних схем та промислових пірамід, а тепер щирого патріота та заслуженого лісівника України?. Як бачимо це ми прості лісники, а люстрацією ж займаються професора, цілі інститути влади. Хочу дати вам одну пораду: поїздіть по районах порозпитуйте простих смертних і дізнайтесь хто з них хто. Добре, це знов емоції, а ми обіцяли на них не давить.
Далі я хочу проаналізувати як ці схеми відбуваються на даний момент і як це відбувалось в минулому. Беремо суму 10 тис. грн - яку кожен лісник повинен принести кожного місяця в касу до Юрія Миколайовича. Ціна законного дерева в середньому по області 250 грн/куб. м., а неофіційно проданого (тобто краденого) в половину менша. Тому щоб заробити дань, або як було в татаромонголів "ярлик". для цього треба спиляти близько 100 куб. м деревини. Але ж лісникам необхіно розрахуватись з лісозаготівельниками за валку краденого дерева, а неофіційна робота коштує не дешево. Також лісничому треба й собі заробить, майстрам, і лісникам, щоб всі тримали рот на замку.
Нові кваліфіковані кадри які приходять в лісове господарство Полтавщини і намагаються розвивати нові галузі не можуть організовувати свою роботу, бо просто губляться в такому корупційному колі, де люди звикли заробляти на крадіжках дерева. Так для прикладу в Європі розвивається екотуризм, за рахунок діяльності якого заробляються міліони а деревина росте і розвивається, декоративне розсадництво, яке заробляє десятки мільйонів. Приклад Польші і Германіі взагалі вражає по веденню мисливського господарства, де є фірмові магазини мисливських господарств (про наше мисливство ми побалакаємо далі).
Але ж як доблісному керівнику, депутату обласної ради, заслуженому лісівнику України це відомо і без нас. Він не хоче цього робить бо це тривалий труд протягом багатьох десятиліть клопіткої праці, правильно поставленої роботи не тільки в лісі а й на підприємствах, і в кадролвому резерві. Кожного року 300 освідчених людей закінчують кафедри лісового господарства в Україні і йдуть на базар продавати віники. Це ж дуже довго обучати молодих спеціалістів, довго настроювати переробку, краще торгувати кругляком, здобутком народу, мозолем наших прадідів. Краше хай європейці переробляють нашу деревину, наш скарб нації, а Юрій Миколайович на пожинках цього буде відпочивати і тягати малолітніх повій в своєму мисливському маєтку. Він вибирає кадри за якимось своїм збочиним принципом, і можна ужахнутись побачивши ці пусті очі, малограмотність і відсутність освіти, хоча це неможливо в принципі по нашому законодавству. Але такі люди підкоряються своєму королю і гарно виконують його поставлені завдання. тому і виходять такі ситуації, як описано в Кременчуцькому віснику за 30.01.2013 http://vestnik.in.ua/news/kryminal/8624-poblizu-kremenchuka-nezakonno-virubali-blizko-sotn-derev.html
Така ж ситуація лісівників у Великобагачанському районі, опублікована в інтернет виданні - полтава інфо за 23 лютого 2013 року  http://vpoltave.pl.ua/read/novost/id/200172324/Na-Poltavshhini-nezakonno-virubali-dubi
Чому лісівники ідуть на кримінал? Чому вони крадуть самі в себе? Тому що малограмотність, страх і бажання заробить хоч якісь кошти для своїх сімей. А Тараненко Юрій Миколайович дуже гарний маніпулятор людською свідомістю. Він може внущити людям свою велич, бо він як каже може "порішать діла" з допомогою прокуратури, міліції, екології, а ви тільки працюйте. Так у нього є звязки в обласній міліції, прокуратурі, такі як і він пожирачі народного добра, яким Юрій Миколайович платить і вони закривають очі на діяльність його підопічних, але в основному - він жертвує пішаками в своїй шахматній грі. Простий майстер лісу, лісничий чи навіть лісник наказуються і втрачають роботу за таких ситуацій як в Великій Багачці і Кременчузі. по принципу - уловили - значить отримуй покарання. Краще найти нового пішака поки ще не заплямувалась репутація Юрія Миколайовича, ніж використовувати биту карту.

4 коментарі:

  1. шедевральна людина:)в мене немає слів;)

    ВідповістиВидалити
  2. Найбільш рейтингові місця правопорушень в секторі лісового господарства Полтавської області:


    1. Державне підприємство Миргородське лісове господарство. Отчина Юрія Тараненка. У 2013 році на прикладі рідного підприємства начальник ПОУЛтМГ підтвердив вірність регіональній верхівці. Сам він перебував в списках іншої політ сили, але Завдяки вдалому підборі повій для держслужбовців та оргій в мисливських маєтках, які закінчувались грошовою винагородою Юрій Тараненко добився небачених висот в схемах незаконного викачування чорного золота. Результат на очі, кожен зможе перевірити статистику та запросити інформацію відповідно до закону про доступ до публічної інформації.

    Саме в 2013 році на території Миргородського району проплачені екологи зафіксували дивним чином найбільше із всієї Полтавської області хвороб лісу на загальній площі в 7616. Це в сім разів більше ніж було зафіксовано в Полтавському державному підприємстві (1079 га насаджень заражені шкідниками та хворобами), до директора якого взагалі претензій не має. Такі люди гідні обіймати посади обласного управління. 2014 році нічого не змінилось тільки ресурсу стало менше. Миргородський держлісгосп 3131 га а Полтавський стабільно з припустимим  в галузі 10 % відхиленням - 890 га. Два простих і банальних приклади виснажливого та раціонального використання довговідновлюааного природного ресурсу.

    Загальна площа ушкоджених насаджень за 2013 рік 39459 га. Таким чином 20% від території лісового фонду Полтавської області припало на Миргородський район. Результат - загальний стан насаджень ДП МИРГОРОДСЬКИЙ ЛІСОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО НЕЗАДОВІЛЬНИЙ.

    Зменшення площі уражених хворобами насаджень насправді показує скільки суцільно без дозволу випилюється здорових за фізіологічними якостями дерева.

    ВСР - за 2013 рік 2197 га дало прибутку в державу в якості проданих 39939 куб. м. деревини. Тобто 20 куб. м. з 1 га. На практиці постійно прослідковувалась інша цивра - 60 куб. м. з 1 га. Таким простим методом Юрій Миколайович заробляв в 2 рази більше прибутків від фактично предявлених результатів. 66 і 6 в періоді відсотка отримує Тараненко. Нині Середня вартість одного кубічного метра деревини по Полтавській області не перевищує позначки 800 грн. Відповідно начальник ПОУЛтМГ заробляє з 1 га вибіркових рубок 40х800=32000 грн. Мінімальна цифра. Враховуючи те що 30 % сортиментів в обовязковому порядку повинні бути сортовим чи фанерником, то ця сумма зростає в 2,31 рази. Точна цифра 73 920 грн з 1 га.

    Ліс Полтавської області буквально окупований законними і незаконними бригадами лісозаготівельників, мобільними ретортами та некваліфікованими кадрами, які безглуздо продають цінний ресурс за копійки і не думають до чого призведе їх халатність в майбутньому.

    ГСС памятає урок, який припіднесла природа в карпатських лісах, де постраждали всі без виключення і вся Україна звернула увагу і перераховувати кошти прийшлось на допомогу. Всі без винятку зрозуміли, що лісове господарство постраждало від некваліфікованих рішень, за які прийшлось платити з кишені кожного українця.

    Полтавська область не славиться такими горами як у Карпатах і зсуви тут не можливі, але нераціональне виснажливе нинішнє використання деревного ресурсу призведе до того, що населення втратить можливість працювати, тобто соціальна напруга зростатиме, бо безглуздий продаж круглого лісу, без поглибленої переробки вплине на зменшення кількості якісної деревини. Звісно можна буде посадити нові дерева, але життя не вистачить, щоб встигнути до зрілості лісу, щоб його спиляти правильно і переробити на продукцію.

    Основу незаконних прибутків Юрія Тараненко формують тіньові реторти. Вони мобільні і можуть встановлюватися будь-де. Причина їх установки - прямий хабар Тараненку через нинішніх членів його команди, які підтримують і розвивають кримінальне середовище в Полтавській області. Після такого самоврядування в лісі страждають насамперед місцеві жителі - селяни, яким доводиться дихати забрудненим повітрям, а в зимовий період розтоплювати хату повітрям, бо в більшості випадків ретощики вибирають все дерево.




    ВідповістиВидалити
  3. Лісничі тільки руками розводять - "А що ми можемо зробити? Ми самі все прекрасно розуміємо. Проти керівництва не попреш. Треба терпіти."
    Але ж головне у всьому цьому дійстві - це слабкість директорів регіональних підрозділів ПОУЛТМГ брати хабарі від лісничих та підприємців в розмірах від 500 до 800 доларів в місяць. Плата за закриті очі і право самостійно розпоряджатися ресурсом. За період правління Юрія Тараненко корупція зросла на 26% та продовжує зростати до тепер.

    Загальний об'єм кримінальних коштів, які проходять через руки Юрія Тараненко, складає не менше ніж 50 000 000 грн щомісяця.

    Хіба він готовий відмовитись від такого потоку грошей? Хіба він стане ломати систему, яка робить його неймовірно багатим?

    Лісове господарство в Полтавській області стало небезпечним середовищем для кваліфікованих кадрів, які розуміють, що відбувається. Кожного вечора з області виїздить більше 200 кубічних метрів деревини, яку після кінцевої доставки знецінюють до рівня дров, балансів, техсировини. Тобто, щоденні втрати за попередніми підрахунками складають не менше 44 000 грн. Таким чином, в місяць - 44 000 грн. х 20 днів = 880 000 грн. Це тільки на заниженні сортиментів.

    А реторти?
    Загалом незаконні мобільні реторти розташовують всередині тих кварталів, де вже проходили рубки, щоб можна було відбрехатись якщо щось піде не так, адже лісорубний квиток є, значить і причину можна знайти - як приклад - захаращені ділянки, на які зазвичай звертають лісничі.

    Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства - це величезна кримінальна індустрія. За останніх 10 років керівництва Юрія Тараненко зросла нагрузка на ліс. Кваліфіковані кадри щомісяця покидають роботу. Прибутки від продажу ресурсу надходять з перебоями. Санітарний стан лісів з кожним днем погіршується. Команда Юрія Миколайовича не заморочує собі голову з приводу системного реформування лісової галузі - не має ні стратегічного планування, ні інвестиційного заохочення, ні відмови від корупційних схем. Скільки ж залишилось часу до катастрофи, спричиненої відсутністю деревного ресурсу?

    ?      ?       ?

    В наступних повідомленнях ГСС продовжить притчу N 1 на сторінках ГОЛОСУ ПОЛТАВЩИНИ ( lustruvaty.blogspot.com )і детально розповість звідки брати кошти на реформування лісової галузі та хто повинен управляти Полтавським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.

    Слава Україні.

    ВідповістиВидалити
  4. ГСС інформує:

    Згідно кримінального кодексу України Стаття 369. ч. 3. Особа, яка дала хабар, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо стосовно неї мало місце вимагання хабара або якщо після давання хабара вона добровільно заявила про те, що сталося, до порушення кримінальної справи щодо неї органу, наділеному законом правом на порушення кримінальної справи.


    Поняття вимагання як обставини, що звільняє від кримінальної відповідальності, нічим не відрізняється від поняття вимагання як кваліфікуючої ознаки одержання хабара.

    Добровільною слід вважати заяву до відповідного державного органу, в основі якої лежить самостійно прийняте рішення хабародавця щодо такої посткримінальної поведінки.

    Для того щоб добровільна заява про скоєне набула статусу обставини, що звільняє від кримінальної відповідальності, вона повинна бути зроблена до моменту порушення кримінальної справи щодо хабародавця. Порушення справи за даним фактом, наприклад, щодо службової особи, яка одержала хабар, у жодному разі не допоможе хабародавцю, якщо він не повідомив про скоєне завчасно.

    ВідповістиВидалити